Collegium Medicum UZ

Nasze dotychczasowe współprace charakteryzowały się ogromnym zaangażowaniem i zaufaniem, którymi darzyły się organizacje.
W KNMK, od początku istnienia cenimy trwałe i silne relacje, wynikające z pasji, oraz chęci do osiągania pozornie niemożliwego. Nasi przyjaciele z organizacji SimLE są partnerem, z którym wspólnie planujemy rozwijać polski sektor kosmiczny w możliwe najszerszym ujęciu. To dlatego powstał projekt ANTARES, który w swojej misji łączy studentów z Wydziału Lekarskiego i Nauk
o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego, oraz Politechniki Gdańskiej. Wspólnie tworzymy zgrany zespół, który wkrótce „dotknie nieba”.

 

Astronauci podróżujący w przestrzeń kosmiczną są narażeni na działanie wielu niekorzystnych czynników środowiskowych, w tym promieniowania kosmicznego. Naszym zadaniem jest zbadanie jego wpływu na ludzkie tkanki, oraz stworzenie podstawy do opracowania technologii przed nim chroniącej.

 

Projekt ANTARES to cykl misji stratosferycznych, podczas których, dzięki technologiom gwarantowanym przez organizację SimLE, jesteśmy w stanie poddać komórki działaniu promieniowania kosmicznego w naturalnych warunkach. Studenci Politechniki Gdańskiej, dzięki swoim dotychczasowym pracom, stworzyli balon stratosferyczny, który pozwoli na przetransportowanie tkanek
w środowisko o zwiększonej podaży promieniowania kosmicznego. Pierwsza misja testowa odbyła się w maju 2018 roku.

 

Zespół Projektu ANTARES

Jakub

GOŁAWSKI

Oskar

PASEK

Aleksandra

CYWIŃSKA

Jakub

SZCZEPAŃSKI

Bartosz

ROBAK

Grzegorz

SOWA

ANTARES

DOTKNIJMY NIEBA!

Trwa aktualizacja strony...

Antares Project First Launch 12.05.2018

Misja stratosferyczna KNMK&SimLE

medycynakosmiczna.pl

2019

Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej

Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego